Site Overlay

Profesjonalne zabiegi odżywcze na Twoje włosy

Profesjonalnych zabiegifryzjerskie na zniszczone włosy
5 profesjonalnych zabiegów fryzjerskich

Pewnie nie jedna z Was marzy o pięknych, błyszczących włosach, ale patrząc w lustro wydaje się to być nieosiągalne. Codzienne nakładanie obciążających kosmetyków modelujących, farbowanie, niewłaściwa pielęgnacja lub jej brak sprawiają, że włosy stają się matowe, suche, łamliwe a co najgorsze- nawet wypadają. Czesto zdarza się, że domowa pielęgnacja nie wystarczy, aby poprawić ich kondycję, więc należałoby odwiedzić profesjonalistę, który odpowiednio się nimi zajmie. Jakie zabiegi odżywiające włosy są szczególnie popularne i co najważniejsze- jakich efektów możesz się po nich spodziewać?

Kreatyna- prostowanie i wzmacnianie włosów

Zabieg ten polega na „wprasowaniu” we włosy ich podstawowego budulca, czyli kreatyny za pomocą prostownicy. Jest to czasochłonne, jednakże efekty potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagających klientów. Szczególnie zabieg ten polecany jest osobom, które posiadają zniszczone, puszące, elektryzujące, matowe bądź problematyczne włosy. Nie zaleca się jednak wykonywania go osobom posiadającym je bardzo zniszczone, kruche, łamliwe i które niechętnie je pielęgnują. W celu przedłużenia efektu po zabiegu należy stosować kosmetyki z zawartością keratyny. Pomimo, że koszt takiego przedsięwzięcia jest dość wysoki i nie spada poniżej kilkuset złotych, warto skusić się na taki luksus.

Kompleksowa regeneracja włosów- oczyszczanie i odżywianie włosów

Zabieg ten polega na oczyszczaniu skóry głowy i włosów z wszelkich zanieczyszczeń oraz nakładaniu głęboko działających kosmetyków nawilżających i odżywiających, w których znajdziemy kreatynę i aminokwasy. Jest on przeznaczony dla osób, które potrzebują koniecznie regeneracji, na przykład po okresie ciąży. Dzięki temu włosy stają się znacznie zdrowsze i silniejsze.

Podcinanie rozdwojonych końcówek- szybki efekt poprawy kondycji włosów

Zabieg ten polega na skróceniu długości włosów na odpowiedniej wysokości oraz zlecenie klientowi odpowiedniej pielęgnacji w celu uniknięcia nawrotu problemu. Jest to dobry sposób na szybką poprawę kondycji włosów i co więcej- możesz przy okazji wyjść z salonu z całkiem nową fryzurą. Koszt zabiegu jest mocno zależny od stawek za usługi w danym zakładzie fryzjerskim.

Sauna parowa na włosy- odżywienie włosa do wewnątrz

Zabieg ten polega na dokładnym umyciu włosów, nałożeniu odpowiedniej maski odżywczej, a następnie poddaniu całości parze wodnej w temperaturze 40 stopni Celsjusza wytwarzaną przez specjalną kopułę, przypominającą suszarkę fryzjerską. Ma to na celu otworzenie łusek włosa, aby substancje zawarte w masce mogły swobodnie wniknąć w jego strukturę. Na końcu włosy spłukiwane są zimną wodą, aby domknąć łuski. Po zabiegu, włosy stają się wyraźnie odżywione i wygładzone. Koszt takiego zabiegu oscyluje w granicach 10-60 zł.

Działanie podczerwienią- nawilżenie i wygładzenie włosów

Zabieg polega na dokładnym umyciu włosów, nałożeniu kosmetyków odżywiających i wprowadzenie go za pomocą prostownicy emitującej podczerwień oraz ultradźwięki. Chroni to strukturę włosa przed wysuszeniem i pozwala na swobodne rozgrzanie jego wnętrza. Polecana się to szczególnie osobom, które np. chcą przedłużyć trwałość koloryzacji. Koszt zabiegu wynosi od 50 do 70 zł.

Podsumowanie

Powyżej wymienione zabiegi zdecydowanie przybliżą Cię do osiągnięcia celu, jakim są piękne, puszyste i lśniące włosy. Pamiętaj, że nie możesz wykonywać ich zbyt często. Ponadto, zanim zdecydujesz się na któryś z nich, spróbuj znaleźć przyczynę złego stanu Twoich włosów i ją wyeliminować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *