Site Overlay

Czy przedłużanie włosów jest szkodliwe?

Czasem posiadaczki krótkich włosów zaczynają marzyć o długich, gęstych włosach. Dobrym sposobem na sprawdzenie jak prezentowalibyśmy się w wersji z dłuższymi kosmykami jest przedłużanie włosów. Czy ta metoda jest bezpieczna? Jakie są przed nią obawy?

Przedłużanie włosów

Często pojawiają się obawy, że doczepione włosy będą mogły być przez kogoś zauważone. Przy przedłużaniu włosów stosowane są różne techniki i to właśnie od nich zależy widoczność takich pasm. Dodatkowo, jeśli Twoje włosy są delikatne i cienkie, to niezależnie od techniki przedłużanie będzie widoczne. Pomocne może tu być odpowiednie wycieniowanie pasm, ponieważ wtedy różnica się zatrze. Taką opcję również od razu dają Ci specjaliści.

Efekty uboczne przedłużania włosów

Kolejną obawą jest nadmierne wypadanie włosów. Podczas zabiegu doczepiane włosy eliminują te, które i tak miałyby wypaść, więc nie ma w tym nic złego. Jest to jednorazowe zjawisko. Zdarzają się niestety metody, które faktycznie mogą przez dłuższy czas obciążać włosy i przyczyniać się do ich utraty.

Trwałość i odpowiednia pielęgnacja przedłużanych włosów

Prawidłowo wykonany zabieg da Ci możliwość cieszenia się z nowych włosów przez okres ok. 2 miesięcy. Dużo zależy też od Ciebie i Twojej codziennej pielęgnacji, którą zaleci Ci specjalista. Dodatkowo, możesz skorzystać z uniwersalnych rad. Jedną z nich jest to, że przed umyciem powinnaś dokładnie rozczesać włosy grzebieniem o stosunkowo rzadkich ząbkach. Po pierwsze, samo mycie powinnaś przeprowadzać zgodnie z kierunkiem ich długości, a po drugie- najlepiej na siedząco. Po upływie czasu 2 miesięcy, doczepiane włosy staną się widoczne, a włosy zaczną plątać się u nasady. To znak, że czas abyś udała się do fryzjera i zdjęła doczepiane włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *