Site Overlay

Czym powinnaś czesać włosy?

Skupienie się na pielęgnacji włosów tylko poprzez dobór odżywki i szamponu jest niewystarczające. Najczęściej zapominamy o tym, czym czeszemy swoje włosy, a przecież jest to bardzo istotne. Nieodpowiednia szczotka może sprawić, że staną się słabe i łamliwe. Jak dobrze wybrać szczotkę ?

Plastikowa szczotka

Zwykła plastikowa szczotka z igiełkami i kulkami na ich końcach nie jest dobrym wyborem, jeśli pragniesz mieć zdrowe, lśniące włosy. Wywołane jej nieelastycznością szarpanie podczas czesania sprawi, że staną się łamliwe i bardzo często będzie trzeba je podcinać. Na rynku istnieją również szczotki wykonane z wysokiej jakości plastiku i z elastycznymi igiełkami. Jeśli jesteś posiadaczką gęstych, grubych włosów- jest to opcja dla Ciebie. Szczotka świetnie je wygładza, nie ciągnie, a także masuje skórę głowy. Może jednak przyczyniać się do rozdwajania cienkich włosów. Trwałość takiej szczotki pozostawia jednak wiele do życzenia.

Szczotka z naturalnego włosia

Ten rodzaj szczotki jest przeznaczony do włosów, które są cienkie, delikatne i często się plączą, więc jeśli masz któryś z tych typów- jest przeznaczona dla Ciebie. Świetnie radzi sobie zarówno na sucho jak i na mokro. Jest również elastyczna, więc nie niszczy włosów, dzięki czemu nie trzeba ich często podcinać. Nadaje też włosom objętość. Problem tkwi tylko w jednym aspekcie- często zbiera kurz i trudno się ją czyści, więc staraj się ją odpowiednio przechowywać.

Szczotka drewniana

Szczotka z igiełkami wykonanymi z drewna jest przeznaczona dla włosów, które często elektryzują się. Nie przyczynia się do puszenia włosów i także ich nie niszczy. Przy wyborze, pamiętaj, aby igiełki na szczotce miały łagodne zakończenia.

Grzebień

Jest to opcja dla posiadaczek włosów kręconych, falowanych, gęstych i grubych. Jeśli decydujesz się na grzebień, zadbaj o to, aby był on drewniany. Powierzchnia plastikowego może się uszkodzić i zaszkodzić Twoim włosom. Pamiętaj, że im bardziej kręcone włosy posiadasz, tym rzadsze ząbki powinien posiadać grzebień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *